Ugrás a tartalomhoz
Életmód

Tervezett túledzés

Szépen lassan elindul a második hullám, ha az edzőtermek forgalmát nézzük. Elkezdődnek a nyári formát élesítő edzések, de vajon tudjuk-e hogyan tudunk kifejezetten az arányainkon javítva fejlődni? Vajon ismert már olyan módszer, amivel azt a testrészünket formálhatjuk a leginkább rövid idő alatt, amivel a legkevésbé vagyunk elégedettek? Óriási szerencsére van, sőt… A vendégeim és én is rendszeresen és legfőképpen sikeresen alkalmazzuk. Ez a módszer nem más, mint a tervezett túledzés.

Egészen pontosan ha meg akarnám fogalmazni, akkor a tervezett túledzés nem más, mint egy direkt kreált sokkos állapot az izomzatunknak. Egy egyszerű módszer, és meglehetősen időtakarékosan tudunk számottevő mértékben fejlődni és javulni. Miután a tükör előtt alaposan felmértük a testünket és elhelyeztük magunkat a „majdnem hibátlanok vagyunk de ez a fránya ‘….. még lehetne jobb/nagyobb/kisebb/laposabb/kerekebb” kategóriába, máris megkaptuk a fejleszteni kívánt izmunk nevét. Tegyük fel, hogy ez a jelen esetben a váll komplett izomzata lett. Most jön a tervezés!

/sites/testbiotechusashop/documents/blog/_extra/240/o_DSC_0276_20160309140037.jpg

Először is tűzzünk ki 4 hetet, amit teljes egészében ennek az izomcsoportnak szentelünk. Ha ez megvan, 3 hét – 1 hét bontásba felosztjuk a tervet. Az első három hét a sokkolás, a negyedik a regenerálásról fog szólni.

Például:

– Hétfő: Váll intenzív és szauna

– Kedd: piehnő

– Szerda: Váll laza, pörgős és szauna

– Csütörtök: pihenő

– Péntek: Váll intenzív és szauna

– Szombat: Pihenő

– Vasárnap: Tónus edzés

Az intenzív edzés nem más, mint a lehetőségekhez képest legnagyobb súlyokkal történő edzés, normál, egy perces pihenőkkel sorozatok között. A laza edzés, egy legfeljebb 60%-os terhelés melletti, pörgős, szuperszettes edzés. A tónus edzés pedig a vállat leszámítva az összes izomcsoport egy edzés ideje alatti megdolgozása egyenként egy-egy fő gyakorlattal, 5 sorozattal és 12-15 ismétléssel. Pontosan annyi szerepe van, hogy a tónusát tartani tudja a többi izmunk is, de a vállainkra összpontosíthassa a növekedési folyamatotokat a szervezetünk.

Ezen idő alatt nagyon figyeljünk a szénhidrátok, a fehérjék és a zsírok fokozott fogyasztására. Ha nem viszünk be elég fehérjét, nem lesz miből építkezni, ha a szénhidrát lesz kevés, akkor nem megfelelő a regeneráció és gyengül az izomzatunk és ezáltal a teljesítményünk, amennyiben pedig a zsírok mennyisége lesz alacsony, akkor a hormonális rendszerünk fog a várttól eltérően működni. 2 gramm fehérje, 3-4 gramm szénhidrát és 1 gramm zsír lesz legalább szükséges a folyamatos fejlődéshez. Fontos hogy a vitaminok magasabb dózisban történő bevitelére is koncentráljunk. Most pedig már nincs is más hátra, mint előre, szóval kezdjünk is hozzá, mert peregnek a percek, a napok és a hetek. Mindjárt itt a nyár, úgyhogy hajrá!

Sok sikert, Schönekker László, Söni