Ugrás a tartalomhoz
Életmód

6 tipp a természetes tesztoszteronfokozásért

Férfi izomtömegnővelő edzés konditeremben

 

1. Fogyasszunk D-vitaminban gazdag ételeket

Ugyanis a D-vitamin amellett, hogy segíti a kalcium felszívódását (ami az egészséges csontozathoz nélkülözhetetlen), támogatja az immun- és az idegrendszert; egyes amerikai kutatások szerint pedig a tesztoszteronszintet is befolyásolja. A mértékletes napozáson kívül, a lazac, a tonhal, a szardínia, a makréla (tulajdonképpen minden tengeri hal), a gombák (kiemelten a shiitake), a máj és a tojás fogyasztásával is támogathatjuk szervezetünk megfelelő T-szintjét (tesztoszteron-szintjét).

2. Vigyünk be megfelelő mennyiségű cinket9498481802

A cink nem csak a pubertás korban esszenciális fontosságú (szintén a csontok, a fogak, az izomzat, a bőr – pattanások- miatt), de – bár nagyon kis mennyiség, kb. 40 milligrammnyi- a felnőtteknek is napi szükséglete. Hiszen a szénhidrát-anyagcsere és a vércukorszint szabályozása mellett, a hormonszintézist; a hormonrendszer megfelelő működését is befolyásolja,  és gyakran a túl alacsony T-szint együtt jár a cinkhiánnyal. A kapszula formán kívül bizonyos ételeken keresztül is felturbózhatod a cinkbevitelt: az exkluzívabb ételnek számító osztriga és kagyló mellett a húsok, a búzakorpa, a brazil dió, a parmezán sajt, a mogyoró és a tojás is tartalmazza. A vöröshúsok, így a marhahús mind D-vitaminban, mind cinkben gazdag; válasszunk a soványabb részekből és ne vigyük túlzásba azért; heti 1-2 alkalommal elegendő fogyasztása.

3. Szőlőt az aktív spermákért

Egy fürt vörös szőlő csodákra képes! Bár még nem igazán érik a szőlő, de beviheted őrlemény, olaj, vagy préselt formában is. A héjában található antioxidáns, a resveratrol javítja a regenerációt és az általános egészséget, valamint serkenti a tesztoszterontermelést és a spermiumok mozgásképességét.

4. Gránátalmával az impotencia ellen

Egy nemzetközi kutatóintézet felmérése alapján, az impotenciában szenvedő férfiak 47%-ának segített napi egy pohár gránátalma juice. Egy próbát mindenképp megér, akár preventív jelleggel is.

5. A fokhagyma segíti az izmok fejlődését?

Banálisan hangzik, hogy ez az apró zöldség ilyen hatással lehet a szervezetünkre, de igaz! Allicin-tartalmának köszönhetően javítja a vérkeringést, segít a rák megelőzésében, antibakteriális hatású és csökkenti a kortizol (stressz) hormon szintjét, ami – ha túl sok van belőle a testünkben- az izmok fejlődése ellen hat. Szóval Hölgyeim és Uraim; tessék egy kis fokhagymát is felhasználni az esti fogások elkészítésekor (és akit nem zavar, az nap közben is fogyassza bátran).

97325294826. Hormonharmonizáló fejes káposzta

A keresztesvirágúak egyik összetevőjéhez, az indol-3-karbinolhoz (I3C) köthető sejtregeneráló, béltisztító hatás, a szabadgyökök semlegesítése, valamint az egészséges hormontermelés támogatása is. A Rockefeller Egyetem kutatásai szerint napi 500 mg I3C egy héten át, kedvező módon csökkentette a tesztalanyok ösztrogén szintjét, és ezzel párhuzamosan sokkal hatékonyabbá tette a T-termelődést a szervezetükben.

A fenti tanácsok nem kerülnek különösebb erőfeszítésbe, és nagyobb költségekbe sem kell verni magunkat: egy pici tudatosság a bevásárlólista összeállításakor és máris tettünk egy újabb lépést az egészségünk, és a jó fizikum kialakítása érdekében.

 

 

Plézer Panna

Sportedző