Készítsd fel a bringádat a tavaszra
1. Gumik
Irány az első benzinkút, vagy a fiókban lapuló pumpa. A téli hosszú állás során rendszerint leereszt a kerék. A puha gumikkal nehéz tekerni, és a bringa is nehezen irányítható. A szükséges guminyomás függ a testsúlyodtól és a gumi fajtájától, hiszen létezik túragumi, trekking- vagy országúti gumi stb. De az ideális nyomás attól is függ, hogy milyen terepen használod a bringát. Városi közlekedéshez érdemes keményebbre fújni.
2. Fékek
A bringákon jellemzően tárcsafék és V-fék található. Fontos, hogy a fékpofák ne legyenek nagyon elkopva, ez esetben cserélni kell! Arra figyelj, hogy esőben jobban kopnak a fékek!
Pörgesd meg a kereket, nincs-e benne nyolcas, mert az befolyásolja a fékezhetőséget. Tárcsafék esetén érdemes egy tárcsafék tisztító spray-t beszerezni, amivel könnyebb megtisztítani.
3. Küllő
Nézd meg a küllőket egyesével, hogy ne legyen közöttük túl laza vagy esetleg törött. Probléma esetén bízzuk a megoldást szerelőre!
4. Lánc
Forgasd hátra a hajtókart és figyeld meg, hogy akad-e, vagy van-e valamilyen jellegzetes „gyanús” hangja. Ha úgy ítéled meg, hogy szükséges, akkor folyamatos tekerés közben cseppentsd néhány csepp bringalánc-olajat a láncra!
5. Kötelező és ajánlott tartozékok
Bizony, ha ezek nincsenek a bringán, akár meg is büntethetnek a rendőrök! Figyelj tehát arra, hogy legyen a bringádon:
– Fehér vagy borostyán sárga színű első lámpa
– Vörös színű hátsó lámpa
– Vörös színű hátsó prizma
– Két, egymástól független fék
– Csengő
– Borostyán sárga színű küllőprizma legalább az első keréken
Ajánlott kerékpár tartozékok:
– A pedálon és a küllők között borostyán sárga színű prizmák
– Karos szélességjelző prizma
– Bukósisak
– Visszapillantó tükör
– Sárvédő
– Egyebek
Ha biztosra akarunk menni és kompletten ellenőriztetni szeretnénk a bringán mindent, (mert például évek óta nem vettük elő), akkor érdemesebb szervizre bízni a tavaszi felkészítést!
Jó bringázást mindenkinek!