9 tömegnövelő tipp – ha már semmi sem működik
1. Figyelj a negatív szakaszra!
Az izomnövekedés az izom-összehúzódás „mellékhatása”. A hangsúly alapvetően ilyenkor az összehúzódás, a kontrakció fázisán van. Ám nem ártana a negatív szakaszra is figyelni, amikor az izom megnyúlik, mert ez is befolyásolja azt, hogy milyen az összehúzódás.
2. Egyél halat!
A magas zsírtartalmú halak, mint amilyen a lazac, fontos tápanyagot biztosítanak a szervezet számára! Ez pedig az Omega 3 zsírsav. Miért fontos ez? Az Omega 3 zsírsav érzékenyebbé teszi az izmokat az inzulinra, vagyis segíti a glikogén raktárak feltöltését és az aminosav beáramlását az izomzatba.
3. Emeld a nátrium bevitelt!
Nem vicc, a nátrium esszenciális ásványi anyag, ami szükséges az izomnövekedéshez. A nátriumnak azonban nincs túl jó híre, hiszen vizet köt meg. Ám segíti a szénhidrát raktározást és az aminosav felszívódást, és ugyanúgy javítja az izom reagálását az inzulinra.
4. Hagyd az aerobot!
Ha nehezen hízol, akkor fel kell áldoznod az aerob edzések egészségre jótékony hatásait, hogy megmaradjon rajtad a massza. Az aerobbal kalóriákat égetsz, elhasználok az értékes glikogént és BCAA-t. Több regeneráció kell és lassítani az anyagcserét, ez pedig nem lehet túlzott aerob edzés mellett.
5. Intenzív edzés
Az erőfeszítés, az intenzivitás egyenes arányban van a növekedéssel. De ez nem azt jelenti, hogy ha 200 kg-t a nyakadba veszel és pucsítasz vele kettőt, akkor hatalmas combjaid fognak nőni. Dolgoztasd keményen az izmokat. Az izomrostok mikro szakadásai és ezek gyógyulása jelenti a növekedést. Tehát ha megmutatod az izmodnak a súlyzót, attól nem fog nőni. Kemény edzések, és hosszú pihenés utána, ez a titok!
6. Kalóriadömping
Alacsony kalória bevitellel sosem fogsz pozitív nitrogén egyensúlyt elérni. Ehhez szénhidrátokat, fehérjét és zsírokat kell biztosítani a szervezeted számára. Így tudsz növekedni és így tudod segíteni a regenerációt!
Ha abszolút képtelen vagy a hízásra, akkor 3 napra növeld meg a kalória beviteledet a másfélszeresére. Vagyis ha eddig 3000 kalóriát vittél be, akkor most háromnaponta át legyen a mennyiség 4500 kalória. a lényeg, hogy ezt három napra korlátozd. Így a szervezetedben az inzulinérzékenységet növelni tudod és több glikogént tudsz elraktározni. Ha túledzett állapotban vagy – sokszor egyébként ez a növekedés elmaradásának az oka – akkor a többletkalória nem zsírként fog elraktározódni, hanem a glikogén raktárakat betöltve gyorsítja a regenerációt. a három nap után térj vissza az addigi kalória bevitelre, hogy a zsírosodást elkerüld!
7. Pihenő
sok testépítő azért nem bír növekedni, mert állandóan edzenek és nem fordítanak elég figyelmet és időt a pihenésre. Így nem tudnak regenerálódni, ahogy már erről szó volt az aerob edzés csökkentésénél is. Néhány nap pihenő elég ilyenkor, hogy a glikogén raktárak visszatöltődjenek, beinduljanak
az anabolikus folyamatok és a tesztoszteron és kortizol hormonok szintje visszatérjen a rendes kerékvágásba. A túlzott stressz, így a túledzés is ugyanis kortizol termelést eredményez, ami katabolikus, vagyis izombontó folyamatokat indít el! Szóval nem érdemes napi szinten órákat a teremben tölteni, ha izomtömeget szeretnél növelni!
8. Esti nasi
A fogyókúrázók elsődleges ellensége, nekik ez tilos is. De neked, aki hízni szeretnél, bizony szabad! Az alvást nem érdemes megszakítani az evés miatt, hiszen a nyugodt alvás a növekedési hormon kibocsátás feltétele, de este egy kevés lassú felszívódású szénhidrát a fehérje mellé bizony elkelhet!
9. Kiegészítők
Épp itt az ideje kipróbálni egy kreatin kúrát! Napközben mehet a kreatin monohidrát, edzés előtt és után pedig a Crea.TOR. Fokozd a fehérje beépülést és a kreatin hasznosulást szénhidráttal, például Carbox-szal! Emeld a B-vitamin bevitelt, ami segíti a tápanyagok energiává alakulását! Fokozhatod a tesztoszteron szintedet Triboosterrel. Edzés előtt BCAA, edzés közben pedig jöhet a Glutanator!
BioTechUSA